Waporyzacja święci triumfy popularności. Obecnie, jednym z najchętniej wykorzystywanych typów suszu jest susz konopny, wytwarzany z różnych odmian tej rośliny. Dużą popularnością cieszą się susze CBD, których stosowanie przynosi rozmaite korzyści zdrowotne i wspomaga działanie organizmu. By jednak oddziaływanie suszu CBD było maksymalnie korzystne na Twój organizm, ważny jest sposób jego przyjmowania oraz wykorzystywane w tym celu urządzenia. Poniżej przyglądamy się z bliska waporyzatorom dedykowanym do suszu konopnego. Podpowiemy jakie urządzenia warto wybrać, jakimi cechami powinny się odznaczać oraz jak wygląda poprawna waporyzacji suszu. 

Waporyzacja suszu od A do Z – czyli telegraficzne wprowadzenie w temat waporyzacji

Waporyzacja polega na podgrzewaniu suszu i przekształcaniu go do postaci lotnej. W ten sposób powstająca para zawiera w sobie rozmaite składniki obecne w roślinach. Po dostaniu się do płuc zostają one przyswojone, nie podrażniając Twoich dróg oddechowych. Szczególnie ważne w trakcie waporyzacji jest przyswajanie substancji aktywnych obecnych w parze oraz oczyszczanie jej z substancji szkodliwych. 

To właśnie wykształcające się w trakcie spalania substancje smoliste, stanowią największe zagrożenie dla zdrowia palaczy. By wyeliminować ich obecność, należy zrezygnować z palenia konwencjonalnych jointów, a przerzucić się na waporyzatory. Urządzenia te są dostępne w rozmaitych wersjach, o różnych kształtach i rozmiarach. Ich działanie za każdym razem jest stosunkowo podobne – podgrzewają susz do odpowiedniego poziomu, przekształcając go w parę wodną. 

W porównaniu do konwencjonalnych jointów waporyzatory posiadają także dodatkowe atuty. Powstająca para jest dość aromatyczna, jednak o wiele słabiej wyczuwalna w powietrzu niż podczas palenia jointów. Po zapaleniu w pomieszczeniu zamkniętym zapach utrzymuje się zaledwie kilka minut i zaraz po tym szybko znika. 

Najważniejszym atutem waporyzatorów jest jednak fakt, że pozwalają na zużycie mniejszej ilości suszu konopnego i jego bardziej efektywne wykorzystanie. Tym samym, zwykła porcja suszu starczy Ci na jeszcze dłużej niż zwykle, jeśli zdecydujesz się na jego waporyzację. 

Waporyzatory stacjonarne czy przenośne? 

Dostępne waporyzatory można podzielić na dwie grupy – urządzenia stacjonarne i przenośne. Pierwsze z nich to waporyzatory dedykowane do użytkowania w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie masz dostęp do sieci elektrycznej. Ich zaletami jest duży poziom mocy, wysoka wydajność, dobrej jakości para wodna oraz możliwość korzystania przez różne osoby, na różne sposoby.

Waporyzatory przenośne są częściej stosowane, z uwagi na ich mobilny charakter. Mają zazwyczaj małe rozmiary i kompatybilne kształty. Można zmieścić je w kieszeni, dzięki czemu gwarantują maksymalną dyskrecję. Urządzenia przenośne są wybierane przez te osoby, które lubią łączyć waporyzację z wyprawą na łono natury lub aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Popularną marką waporyzatorów przenośnych jest DaVinci, produkująca urządzenia wytrzymałe i wysokiej jakości. W ich produkcji stosuje się wyłącznie materiały klasy medycznej, co gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie waporyzacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here