Bezpieczeństwo pracowników oraz wszystkich osób znajdujących się w budynku jest niezwykle istotne. Nieznajomość przepisów, sytuacji zagrożenia i postępowania w czasie ich wystąpienia, może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Szkolenie BHP ma na celu przygotowanie pracodawcę oraz pracownika do niezwykle istotnego zagadnienia jakim jest bezpieczeństwo w zakładzie pracy. Dowiedź się, czym jest szkolenie wstępne i okresowe BHP. 

Szkolenia okresowe i wstępne z EHS Consulting

EHS Consulting świadczy profesjonalne usługi z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Szkolenia prowadzone są w formie teoretycznej i praktycznej. Mają na celu uświadomienie pracownika, jak postępować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, np. podczas pożaru lub udzielania pierwszej pomocy, a także zdobycie dodatkowej wiedzy na temat zmian w prawie pracy. 

Pracownicy są zobowiązani do odbycia szkolenia BHP, czyli szkolenia wstępnego, które powinno odbyć się jeszcze przed dopuszczeniem go do pracy na stanowisku. Jest to również dokładnie opisane w artykule 2373 kodeksu pracy. Na szkoleniu wstępnym nowo zatrudniony pracownik dowie się, m.in. o zasadach poruszania się na terenie zakładu pracy, porządku i czystości na stanowisku oraz podstawowych zasadach ochrony przeciwpożarowej. 

Z kolei okresowe szkolenia BHP w Warszawie w dużej mierze, jeżeli chodzi o czas, zależne są od wykonywanej pracy. Na przykład pracownicy administracyjno – biurowi muszą odświeżyć swoją wiedzę raz na 6 lat, a stanowiska inżynieryjno – techniczne bądź robotnicze takie szkolenie przechodzą już po 12 miesiącach pracy. 

Kurs online lub prowadzony u klienta 

Postęp technologiczny pozwolił na to, aby kursy BHP odbywały się w formie zdalnej. Jest to wygodne z punktu widzenia pracownika i pracodawcy. Dzięki temu w szybkim tempie nabędzie lub odświeży swoją wiedzę z bezpieczeństwa i higieny pracy. W EHS Consulting szkolenie BHP jest dostosowywane do potrzeb klienta.

Tematyka BHP powinna być opanowana przez pracowników, aby skutecznie zapobiegać zagrożeniom, które na co dzień mogą spotkać na swoich stanowisku. Szybka reakcja i przede wszystkim prawidłowa udzielona pomoc przedmedyczna, pozwoli na uratowanie nie tylko siebie, ale również wszystkich osób przebywających w danym miejscu. Wiedza, gdzie znajdują się wyjścia ewakuacyjne, gaśnica, apteczka lub inne przedmioty, które należy zastosować w razie pożaru, kontaktu z chemikaliami lub innych niebezpieczeństw, jest niezwykle istotna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here