Świat zabawek dla dzieci w ostatnich kilkunastu latach bardzo ewoluował i rynek został zalany morzem ciekawych propozycji. I choć z jednej strony tak szeroki wybór pozwala na zakup idealnego prezentu dla dziecka, to jednocześnie może sprawić niemałe problemy właśnie ze względu na tak dużą ilość produktów. Czy wiesz, jakie zabawki mogą podbić serca chłopców?

W świecie pojazdów

zabawki siku

Wielu chłopców uwielbia samochody, pociągi, maszyny rolnicze czy też koparki. Mogą bawić się modelami całymi godzinami, pokonując kolejne kilometry wymyślonych tras. Współczesne pojazdy do zabawy to bardzo częste idealnie odwzorowane miniaturki prawdziwych tramwajów, maszyn rolniczych, koparek czy też nawet samochodów dostawczych, czego najlepszym dowodem są zabawki Siku.

Maluch na pewno będzie zachwycony, jeśli będzie mógł śmigać po całym domu z kopią charakterystycznych vanów firmy DHL lub tramwajem przypominającym ten przejeżdżający obok domu. Do kompletu warto dokupić zestaw miniaturowych znaków drogowych, dzięki czemu można będzie połączyć zabawę z nauką.

zabawka ciężarówka

Zabawki dla małych artystów

Dziecko od małego chwyta za kredki i pędzle, a przy kartce papieru może spędzić wiele godzin? Warto w takim razie pomyśleć o prezencie w postaci nieco bardziej profesjonalnego zestawu małego artysty.

W zależności od preferencji mogą to być sztalugi z farbkami w pięknych kolorach, zestawy do nauki rysowania i kolorowania, kredki we wszystkich możliwych kolorach, instrumenty muzyczne, zestawy karaoke czy też modele do składania lub mini kurs origami. Możliwości jest obecnie naprawdę wiele i wszystko zależy od twojej wyobraźni. Zdecydowanie warto rozwijać kreatywność małych artystów, co na pewno zaprocentuje w przyszłości.

W imię nauki

Wśród chłopców istnieje również spora grupa małych naukowców, których od najmłodszych lat fascynuje kosmos, przyroda czy też działanie różnych urządzeń. Wybierając zabawki związane z ulubioną dziedziną nauki, warto sięgać po te, które oprócz rozwoju intelektualnego zapewnią mnóstwo zabawy. Pamiętaj, że dzieci szybko się nudzą, zwłaszcza jeśli zarzuci się je zbyt poważnymi zajęciami.

Współczesna branża zabawek edukacyjnych to już nie tylko słynne zestawy małego chemika, ale także wiele produktów interaktywnych, które bawią i uczą jednocześnie. Mądrze wybrane zabawki mogą w szybki i przyjemny sposób nauczyć dziecko tabliczki mnożenia, pisania, literek, mapy świata, historii ludzkości oraz wielu innych przydatnych umiejętności, które przydadzą się w dalszych etapach nauki.

Nieśmiertelne puzzle i gry planszowe

Najlepszym sposobem, żeby nauczyć dziecko jak zabić nudę, jest wprowadzenie je do świata puzzli i gier planszowych. Kochają je dzieci, kochają je dorośli. Obecnie do wyboru masz nie tylko klasyczne szachy, warcaby czy też chińczyka, ale także wiele nowoczesnych gier z rozbudowaną fabułą i zadaniami. Ucz dziecko logicznego myślenia, zdrowej rywalizacji oraz smaku porażki. Kolekcja ciekawych gier planszowych na pewno przyda się w deszczowe dni, a także skutecznie odciągnie dziecko od telefonu, komputera oraz telewizora.

Warto również wprowadzić dziecko do świata puzzli. Możesz zacząć od prostych układanek z ulubionymi motywami bajkowymi, a następnie wspólnie ułożyć piękny pejzaż składający się z kilku tysięcy elementów. Puzzle to bardzo prosty sposób na nauczenie dziecka cierpliwości, spostrzegawczości i wytrwałości, a także doskonała forma spędzania wspólnie wolnego czasu.

Zaszczep w dziecku miłość do książek

Nic tak nie rozwija wyobraźni jak dobra książka. Przenosi do zupełnie innego świata, pozwala zapomnieć o troskach i zmartwieniach, a także rozwija fantazję, gdy próbujesz wyobrazić sobie bohaterów powieści, ich dom oraz liczne przygody. Warto wybierać książki dostosowane do wieku dziecka. Nie zasypuj go zbyt poważną literaturą klasyczną.

Chłopcom niemalże na pewno spodobają się powieści przygodowe z bohaterami w ich wieku, którzy rozwiązują zagadki, płatają figle i przeżywają niesamowite przygody wraz ze swoimi przyjaciółmi. Jeśli dziecko fascynuje się magią, to warto podsunąć mu książkę o czarodziejach w stylu Harrego Pottera. Mądrze wybrana lektura może sprawić, że dziecko zakocha się w świecie książek od pierwszego wejrzenia i nawet w dorosłym życiu chętnie będzie sięgać po nie w wolnych chwilach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here